Foto endnu ikke klar
893/344
En samling Margretebægre af sølv og sterlingsølv, flere delvis forgyldte, to prydet med hhv. hvid perlemor emalje og translucent blå emalje. K.C. og C.C. Hermann, Edv. Andersen, Heimbürger og A. Michelsen. København, 20. årh. Vægt 2052 g. H. ca. 2,5–12,5 cm. (9)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: varia@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag