2447/840
Erik Rahr (f. Odense 1900, d. Ibiza 1962)
Vase af stentøj, dekoreret med brun glasur med grene i let relief. Sign. ER. Udført og stemplet hos Saxbo. H. 12,5.
Vurdering
1156341 |