1803/1647
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen “Hodegetria”. Tempera på træ. 19. årh. 33,5×28.
Revner i træet. Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag