2008/​262 Kandisskrin af glas med afskårne hjørner, montering af messing. Ca. 1900. H. 9 cm. L. 13 cm.

Be­skriv­el­se

Kandisskrin af glas med afskårne hjørner, montering af messing. Ca. 1900. H. 9 cm. L. 13 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Repareret montering. lille afslag på front. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

2.200 kr.

2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.