2008/262
Kandisskrin af glas med afskårne hjørner, montering af messing. Ca. 1900. H. 9 cm. L. 13 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Repareret montering. lille afslag på front. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag