2044/870
Dansk snedkermester
Overpolstret lænestol med forben af eg, bagben af bøg. Betrukket med blomstret stof. Udført 1930–1940erne.
Brugsslitage herunder ridser og mærker. Betræk med smuds og mindre defekter.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud