Foto endnu ikke klar
2012/​9077

Stort rundt svensk spisebord med udtræk af hvidmalet træ, fem tillægsplader med sarg udskåret med rosetter, tilspidsede kannelerede ben. Gustavaiansk form, 20. årh.s begyndelse og senere. H. 75. Diam. 141. Fem tillægsplader af 50 cm. L. ialt 391 cm. (6)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

16.000 DKK

16.000 DKK