Foto endnu ikke klar
2012/9077
Stort rundt svensk spisebord med udtræk af hvidmalet træ, fem tillægsplader med sarg udskåret med rosetter, tilspidsede kannelerede ben. Gustavaiansk form, 20. årh.s begyndelse og senere. H. 75. Diam. 141. Fem tillægsplader af 50 cm. L. ialt 391 cm. (6)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Selected, 16. marts 2020
Vurdering
Hammerslag