2417/281
Stor barok prismekrone af Böhmisk glas med fire lysarme, oprindeligt fem lysarme én mangler. Delvis 18. årh. H. 125. B. 95.
Almindelig brugsslitage. Oprindeligt havde lysekronen fem lysarme men desværre mangler en lysarm.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
34 bud