Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Mannequin parade at the North Pole”, 1969. Sign. Miró, 21/75. Udgivet af Maeght, Paris. Trykt hos Arte Adrian Maeght, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 126×86.
Litteratur: Maeght 634.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021