2138/353
Thailandsk Buddha af delvis forgyldt bronze, stående figur. 19/20. årh. Monteret på base af træ. H. 48/57 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Rep./gl. lodning ved fødderne.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud