2138/​353

Thailandsk Buddha af delvis forgyldt bronze, stående figur. 19/20. årh. Monteret på base af træ. H. 48/57 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Rep./gl. lodning ved fødderne.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr

Hammerslag

1.550 kr

13 bud

(Autobud) 1.550 kr
1.500 kr
(Autobud) 1.450 kr
1.400 kr
1.350 kr
(Autobud) 1.300 kr
1.300 kr
(Autobud) 1.250 kr
1.200 kr
1.150 kr
1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr