2022/187
Skål af lethamret sølv, kantet korpus, på høj fodrand prydet med perlestaf Københavns bymærke (utydeligt år). 20. årh.s første fjerdedel. Vægt 606 g. H. 11 cm Diam. 22 cm.
Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud