1317/1556
Lommeur af 14 kt. guld, gylden skive med arabertal og små sekunder, værk signeret Chronometre Levrette, støvkapsel af metal mærket 1ere Qualité Chronometre 16 Joyaux Levrette. Ca. 1930–40. Vægt ialt 61 gr. Kassediam. 45 mm. Samt urkæde af 14 kt. guld, vægt 15 gr. (2)
Fremstår defekt. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2013
Vurdering
Hammerslag
11 bud