2417/​2010

Cyrus

“Gedeon Thommen” Dobbeltkaplset lommeur af 14 kt. guld. Ref. 59808. Støvkapsel af 14 kt. guld. Ø 54 mm. Vægt ca. 108 g. 1921.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Krakeleringer på skiven. Øsken af metal. Graveret.

Armbåndsure, 24. april 2024

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

8.500 DKK

8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK