2413/830
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Fire stole med stel af palisander, betrukket i sæder med lyst velour. Model 430. Udført hos Sibast Møbler. 1960'erne. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Sæder med prøst skum.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud