1822/724
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af hvid MDF, bestående af tre bogkasser, tre skuffesektioner og tre skabe. Udført hos Montana. H./B. 69,6. D. 30 og H. 35. B. 69,6. D. 30. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag