2142/7624
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Moneyhead”. Sign. Kvium 98, 108/175. Litografi. Bladstørrelse 34×28. Uindrammet.
Litteratur: “Michael Kvium: Det trykgrafiske værk 1979–2006”, kat. nr. EC 104.
Mindre håndteringsmærker.
Samtidskunst, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag