Peter Bonnén (f. Frederiksberg 1945, d. København 2022)
Uden titel, 1969. Sign. og dateret på bagsiden. Relief af hvidmalet træ med påsatte metalskiver med pink bemaling på bagsiden. 120×120×13.
Proveniens: Oprindeligt udført som en udsmykning til entreprenørfirmaet Højgaard & Schultz, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020