2442/146
Miniature chatol af mahogni, front med to skuffer hvorunder låge, øverst med hylder. 20. årh. H. 65. B. 43. D. 21.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mærker og ridser. Enkel reparation på pynteliste.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag