2032/1119
Diamantøreclips af 14 kt. af guld og hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,60 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS. L. 2,3 cm. Vægt ca. 7 g. (2)
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag