2032/​1119

Toftegaard

Diamantøreclips af 14 kt. af guld og hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,60 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS. L. 2,3 cm. Vægt ca. 7 g. (2)

Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker, 5. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK