2033/611
Elvin Larsson (f. Malmö 1913, d. 1995)
Svensk gadeparti, vinter. Sign. E. Larsson 47. Olie på lærred. 90×75.
Original stand. Mærker efter blændrammen samr små nålehuller i hjørnerne.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag