1947/37
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Kystparti fra Sorrento, Italien. Sign. J. L. C. Sorrento 8 Aug. 1866. Olie på lærred. 38,5×59,5.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag