2009/177
“Ludovisi-tronen” den venstre side med en nøgen pige spillende på en “aulos”, en dobbeltfløjte. Relief af gips. H. 84 cm B. 68 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Senere bemalet og afskaller nogle steder. Nogle afslag og ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud