1947/517
Ernst Voss
Standerlampe med sortlakeret stamme. Base og fatningshus af messing. Greb på stamme omviklet med skindflet. Skærm af lyst syet plast. Udført hos Voss. H. 168.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud