2146/​836

Jacob Eiler Bang (f. Frederiksberg 1899, d. Lyngby 1965)

Vase af røgfarvet glas med pålagte segl. Usigneret. Udført hos Holmegaard, 1930’erne. H. 40.

Minimale brugsspor.

Moderne kunst og design, 16. november 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK