2146/836
Jacob Eiler Bang (f. Frederiksberg 1899, d. Lyngby 1965)
Vase af røgfarvet glas med pålagte segl. Usigneret. Udført hos Holmegaard, 1930’erne. H. 40.
Minimale brugsspor.
Moderne kunst og design, 16. november 2021
Vurdering
Hammerslag