2413/898
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med stel af messing og gulligt glas. 1950–60'erne. H. inkl. skærmholder 74.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|