1949/​938

Dansk møbeldesign

Seks bogkasser af mahogni, hver med to flytbare hylder, heraf tre på sokkel. Udført og mærket med label hos Rud. Rasmussens snedkerier. H. 87/95. B. 87. D. 23. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet.

Moderne kunst og design, 3. december 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag