1334/1669
Tysk toiletgarniture af sølv, bestående af håndspejl, kam, hårbørste og klædebørste. Samt toiletgarniture af sølv bestående af håndspejl, hårbørste, klædebørste og kam rigt drevet med blomster og kæmninger. Ca. 1900. L. 17–26,5. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. En kam er repareret.
Varia, 22. august 2013
Vurdering
Hammerslag