2435/235
Russisk sukkerskål af sølv, indvendig forgyldt, graveret med geometriske mønstre. Alexander Josifovich Fuld, guardein AP 1885, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 294 g. H. 7 cm. / 14 cm.
Minimal aldersslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud