1951/396
Hans Georg Skovgaard (f. Skibelund 1898, d. København 1969)
Skitser til Herredsvåben til Kongenshus Mindepark ved Viborg. Sign. monogram, 52. 18 gipsafstøbninger. 20. årh. H. 18–42. B. 26–40. (18)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med afslag og revner.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag