2450/132
Tysk vinglas med grålig sats, cuppa slebet med frimurersymbol og ornamentik, stilk med knap på let hvælvet fodstykke med ombukket rand. 18. årh. H. 15.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Vurdering