1948/407
Model af grønlandsk hundeslæde af udskåret ben. 20. årh. H. 7,5. L. 24.
Revne ved skæring. Fremstår med almindelig alders- og brugslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag