2041/​194

Omega bordur i kasse af krom og facet slebet glas, timekrans med arabertal, gennembrudte visere af metal, mærket Omega, 8 days. 20. årh.s begyndelse. H. 14. B. 16,5. D. 5,5.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK