2041/194
Omega bordur i kasse af krom og facet slebet glas, timekrans med arabertal, gennembrudte visere af metal, mærket Omega, 8 days. 20. årh.s begyndelse. H. 14. B. 16,5. D. 5,5.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag