2014/23
Anders Lundstedt, urmager i Stockholm 1786-1820
Sengustaviansk vægur af forgyldt træ, rigt udskåret med ornamenter og vaser. Sign. And. Lundstedt, Stockholm. 18. årh.s slutning. H. 93. B. 50.
Brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag