Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel, 1960. Usign. Udført i samarbejde med Jorns søn, Ole. Olie på lærred. 65×54
Registreret i arkivet på Museum Jorn, Silkeborg, under S 134g. Proveniens: Asger Jorns anden hustru Matie Jorn; derefter til sønnen Ole Jorn. Proveniens: Dansk Privatsamling.
CoBrA, 6. december 2022