2025/201
Russisk ikon, Gudsmoder “alle lidendes glæde”. Tempera på træpanel på forgyldt baggrund. 18. årh. Tykkelse 35 mm. 31×26,5 cm.
Afslag på kanter. Mindre afskalninger. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud