2033/113
Russisk tabatière af sortlakeret træ, låg dekoreret med kroscene. Ca. 1900. H. 2. L. 9. B. 5,5.
Låg med lille reparation. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre afskalninger og krakeleringer. Varmepåvirket.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag