2033/​113

Russisk tabatière af sortlakeret træ, låg dekoreret med kroscene. Ca. 1900. H. 2. L. 9. B. 5,5.

Låg med lille reparation. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre afskalninger og krakeleringer. Varmepåvirket.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag