1748/1505
“Jesu omskærelse” Nottingham alabast relief indsat i ramme af træ. 15. årh. 12.5×9.5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere afslag og revner. Venstre hjørne repareret med voks.
Varia, 30. november 2017
Vurdering
Hammerslag