1748/​1505

“Jesu omskærelse” Nottingham alabast relief indsat i ramme af træ. 15. årh. 12.5×9.5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere afslag og revner. Venstre hjørne repareret med voks.

Varia, 30. november 2017

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK