2115/20
Bombéformet kommode af delvist forgyldt nøddetræ i Mathias Ortmann manér, front med tre skuffer, plade af broget marmor. Rokokoform. Ca. 1900. H. 78. B. 69. D. 49.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Lidt finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud