2434/170
To olielamper af messingmalm, konverterede til el. Delvis 19. årh. H. inkl. montering/skærme ca. 110 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En stamme fremstår med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. august 2024
Vurdering
Hammerslag
19 bud