1915/7033
Jimini væverulle med maske, sortpatineret træ. Elfenbenskysten. Monteret på base af sortmalet træ. H. uden base 18 cm.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Aldersrelateret slitage.
Tribal art, 11. april 2019
Vurdering
Hammerslag