2414/304
Kande med løst låg samt ildslukker af kobber. Ildslukker mrk. “Ginger Vandildslukker, model 45, Holger Nielsen & Co, København”. 19.-20. årh. H. 37 og 51. (2)
Ildslukker mangler håndtag og slange. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag