2412/146
Thulekæde af udskåret hvalrostand, rigt prydet med figurer og grønlandske dyr, bl.a. isbjørn, sæl, hvalros og narhval. L. 90.
Hjembragt af nuværende ejers søster i 1960'erne
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud