2109/766
Dansk design
Tre pendler af kobber og sort metal, ophæng af teak. Udført 1970'erne.
Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. En skrue mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag