1432/1592
Et par svenske prismelampetter af forgyldt bronze, hver med to svungne lysarme, prydet med prismespyd, behængt med prismer i kæder. Gustaviansk form, 20. årh. H. 58. (2).
Spyd knækket. Mangler
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
42 bud