2008/301
“La mue chez les arthropodes”. Naturhistorisk planche. Litografisk tryk. Montaudon, Paris. 20. årh. Bladstørrelse 145×105.
Proveniens: Den Polytekniske læreanstalt, København.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Folder. Mindre revner langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag