2116/676
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Komposition, 1967. Usign. Litografi i farver. Lysmål 26×20.
Litterature: Van de Loo nr. 318.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag