2438/​42

Et par kandelabre af forsølvet bronze, hver med én lige og tre svungne lysarme, tresidet stamme, støbt med nicher og muslingeskaller. 19. årh.s slutning. H. 40. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?