2443/​1132

Diamantring af 14 kt. rosaguld prydet med brillantslebet Natural Fancy Deep Yellowish Brown diamant på ca. 0.50 ct. omkranset af talrige brillantslebne Very Light Pink - Light Pink diamanter på i alt ca. 0.50 ct. Str. 55.

AIG certifikat nr. J3211205620 medfølger.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En diamant mangler.

Smykker og Fashion, 23. oktober 2024

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

16 bud

3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK