2004/360
Engelsk chatol af mahogni indlagt med intarsia, front med skriveklap og fire skuffer. Regency form. 20. årh. H. 102. B. 76. D. 44.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag