1622/772
Christian Dell (f. Offenbach am Main 1893, d. Wiesbaden 1974)
Bordlampe med sortlakeret metalskærm til fastmontering på bord. Stel og justerbar lysarm af messing. Model 6774. Udført hos Kaiser Idell.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag
11 bud